Celkem 0 položek
0 Kč

Adaptil difuzér+lahvička 48ml

Prostředek zklidňující psa
Hmotnost: 0,15 kg
Dostupnost: Skladem     info
   
Kč bez DPH
Ceny jsou uvedeny včetně DPH.
Charakteristika : DAP ® je elektrický difuzér .
Jde o účinný a bezpečný způsob jak navrátit přirozenou rovnováhu chování psa v situacích , ve kterých se cítí nejistý , bojí se : pocit samoty , strach z ohňostroje a silných zvuků , strach z bouře , odstav štěňat , stresující situace : návštěva veterináře , změna prostředí , majitele, které se projevují destrukcí , hlasovými projevy , špiněním v bytě , nadměrným olizováním - hlavně končetin .

Co jsou feromony a jak působí : Feromony u savců mají funkci ' informátora ' - ostatním jedincům stejného druhu prozradí vše důležité - od emocionálního stavu jedince , přes sexuální cyklus , zařazení v hierarchii , atd. . Psi komunikují mezi sebou nejen čichem , sluchem a zrakem , ale i pomocí feromonů . Feromony jsou chemické látky zabezpečující výměnu informací mezi členy jednoho druhu . Tukové žlázy v oblasti mezi mléčnými žlázami kojících fen produkují feromony , které zabezpečují vytvoření pouta mezi matkou a štěnětem a vyvolávají pocit bezpečí a klidu . Dokonce i ustrašené štěně je spokojené , a navzdory všemu neznámému , co ho obklopuje , se cítí bezpečně , dokonce je připravené objevovat neznámý svět a reaguje typicky pro svůj druh . V angličtině jediné slovo ' appease ' - ( uklidnit ) je postačující k vyjádření této komplexní činnosti a proto se tyto feromony nazývají ' Appeasing ' - uklidňující feromony . Výzkumy ukázaly , že tyto vlastnosti přetrvávají až do dospělosti . Zdá se , že formují emocionální stav a sociální interakci během celého života psů .

Jak dosáhnout optimální výsledky : Dva týdny před začátkem ohňostrojů vložte DAP difuzér do elektrické zásuvky do místnosti , ve které se pes nejvíce vyskytuje . V den ohňostrojů Odpoledne nakrmte psa krmením bohatým na uhlohydráty s přídavkem Vitamínu B6 , aby měl plný žaludek během večera. Poraďte se se svým veterinárním lékařem v případě , že Váš pes zvrací , nebo má průjem ze strachu a stresu . Pokud to není nutné , nekrmte ho během dne , což zabezpečí dobrý apetit v pozdním odpoledni . Nechte Vašeho psa v zatemněné místnosti s jeho oblíbenými hračkami a pokud je to možné , zůstaňte s ním aby se necítil osamělý . Zatemnění místnosti snižuje riziko výskytu zbytečných komplikací při záblescích z ohňostroje . Pusťte hudbu , a pokud je to možné , s pravidelným bubnováním . Nemusí být nahlas , pokud je rytmus výrazný. Sami ignorujte hluk a snažte se zabavit sebe a Vašeho psa aktivní hrou . Neprohlížejte Vašeho psa večer příliš upřeně , chovejte se tak , jakoby se nedělo nic zvláštního . Netrestejte Vašeho psa , pokud má strach , jen mu tím dáte najevo , že je tu něco , z čeho by měl mít strach . Nedávejte najevo ani Vaše obavy , ani příliš neutěšujte svého psa , protože mu tím dáváte najevo a jen ho utvrzuje , že je tu opravdu něco , čeho se může bát .. ¨ Po skončení ohňostrojů : Nechte difuzér vložený v zásuvce ještě další dva týdny . Zapamatujte si předcházející rady do budoucna pro případ , že má Váš pes strach z bouřek a silných zvuků ..

Strach ze samoty : Oddělte místo , kde není nic , co by mohl pes zničit , nechte mu jen místo na spaní a dočasný prostor na toaletu . Difuzér nechte zapnutý v zásuvce v blízkosti pelíšku pro psa . Opusťte psa bez velkého rozruchu a loučení , nemazlete se se psem a ani mu nevěnujte přílišnou pozornost. Při návratu pozdravte stručně psa bez přílišného povyk . Když se utiší , odměňte psa za dobré chování . Netrestejte ho , pokud byl neposlušný ve vaší nepřítomnosti , protože to i tak nepochopí . Aby byly dosaženy optimální výsledky , je nutné zapnout DAP ® difuzér předem 2 dny .

Jak dosáhnout nejlepšího výsledku? Poraďte se se svým veterinářem , zda za danými příznaky není žádné jiné onemocnění vašeho psa . Délka podávání přípravku závisí na individuálním případě , proto se zeptejte svého veterináře . Difuzér je účinný na ploše 50 - 70m2 . Jedna lahvička vydrží přibližně 4 týdny , pokud je difuzér neustále zapnutý v zásuvce .

Účinná látka přípravku DAP ® je přísně druhově specifická, to znamená , že nemá žádný efekt na jiné druhy zvířat,ani na člověka a může být tedy bezpečně používán v místnostech , kde se vyskytují jiné druhy zvířat , či lidé .
//rychlydotaz
//video